« Tagasi

Maakaitsepäev toimub 2014.aastal Haljala vallas

Väärtustades esivanemate vaprust ning toetudes ajaloolisele tavale on Võidupüha paraad ja maakaitsepäev koos võidutule jagamisega muutunud kindlaks ja väärikaks osaks Eest riigi tähtpäevade seas. Järgmisel aastal toimub maakaitsepäev Haljala vallas.

 

Võidupüha on Eesti riigipüha, mida peetakse 23. juunil alates aastast 1934. Sellega tähistatakse Eesti vägede võitu Võnnu lahingus Landeswehri üle 23. juunil 1919. Võidupühal peetakse meeles Eestile vabaduse välja võidelnud mehi ja austatakse langenute mälestust ning väljendatakse valmidust alati Eesti vabadust, oma perekonda ja kodu kaitsta.

 

Enne II maailmasõda oli maakaitsepäev kaitseliidu maleva, omavalitsusjuhtide ja jõustruktuuride töökohtumine, kus arutati riigikaitset ja hädaolukordade lahendamist puudutavaid küsimusi. 1995. aastal alustas Kaitseliidu Harju malev soomlaste eeskujul maakaitsepäeva tähistamist kogupereüritusena ja seda võidupühal. President Lennart Meri soovitas seda ka teistele maakondadele ning nii tähistataksegi üle-eestiliselt võidupühal ka maakaitsepäeva.